0 216 322 12 60info@fatihsultan.com.tr
Instagram Twitter Facebook
Haberler

 İşte İstanbul’un en çok kazandıran 12 bölgesi ve yapılacak yatırımların türleri :

1. BEYKOZ – ARSA YATIRIMI

Arsa yatırımı yapmak isteyenler için Beykoz birebir… Beykoz‘da arsa yatırımı yapanlar yüzde 162 kazançlı çıkıyor. Son zamanlarda profesyonel gayrimenkul danışmanlarının arsa yatırımıiçin müşterilerine en çok önerdiği bölgelerin başında Beykoz geliyor.

 

 çevresindeki şehrin nüfusu Erdoğan ın talimatıyla 500 bine çekildi. Karadeniz ve Marmara yı bağlayacak projede, yüksek binalar yer almayacak

nin en si  un tüm detaylarına ve bittiğinde nasıl olacağına dair hazırlanan ilk görsellere SABAH ulaştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile geçen ay yapılan toplantıda netleşen projede, kanal çevresinde yeni kurulacak şehirde doğal su kaynakları ve yeşil alanların azami ölçüde korunması kararlaştırıldı. Yeni şehirdeki nüfus yoğunluğu ise 1.2 milyondan 500 bine çekildi. Kanal etrafında şekillenecek şehirdeki nüfusun azaltılma talimatını bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Her iki yakada 250 şer bin nüfusun yer alması kararlaştırıldı. Hayvanların doğal ortamda yaşamlarını sürdürebilmesi için kanal üzerine kurulacak köprülerde bile doğal bitki örtüsünün korunması hedeflendi. 

ARKEOLOJİK PARKLAR 

 Proje alanı içindeki açık alanlar tek tek belirtildi. Orman alanları, dereler ve dere yataklarının mümkün mertebe korunması kararlaştırıldı. Açık alanlar, bio-çeşitliliği, açık hava tesislerini, pasif ve aktif rekreasyon alanlarını, küçük çaplı gıda üretimini ve çeşitli ağaçlardan oluşan bitki örtüsünü barındıracak. Arkeolojik parklar oluşturulacak. Hayvanat bahçesi açık alan ağının bir parçası olarak ormanlık alanın yakınında inşa edilecek. 
 Cumhurbaşkanı Erdoğan ın "Yüksek bina olmasın" talimatı üzerine, bina yüksekliği 6 katla sınırlandırıldı. Yüksek binalar kanaldan uzağa inşa edilecek. Kanal, büyük gemilerin geçişine izin verecek nitelikte inşa edilecek. Kentsel tasarım planının yeni nüfusa göre tamamlanmasının ardından, imar planı aşamasına geçilecek. Bu kapsamda da süreci İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve belediye şirketi BİMTAŞ yönetecek.

 

Uzakdoğu dan Avrupa ya, 20 ülkeden yabancı yatırımcı  ve 3 üncü Havalimanı nı radarına aldı. Yabancılar 2 bin dönümlük arazi satın aldı

  un güzergâhı ile inşaatına başlanılan 3. Havalimanı nın bulunduğu bölgeye yabancı akını var. Japonya dan Kuveyt e 20 ülkeden yatırımcı, bölgede 2 bin dönüme yakın arazi aldı. Yabancıların en fazla arazi aldığı köyler ise Arnavutköy e bağlı Dursunköy, Çilingir, Baklalı, Boyalık, Karaburun, Yeniköy, Sazlıbosna, Hacımaşlı ve Şamlar oldu. Arnavutköy e her gün yeni bir yatırımcı geliyor. Proje alanı içerisinde arsaların metrekare fiyatları 300-500 lira arasında değişiyor. Yabancı sermayeli şirketler son 1.5 yılda bölgede tarla vasfında bulunan çok sayıda tarım, bazıları da Kanal İstanbul ve 3. Havalimanı manzaralı imarlı araziler alıyor. 

HAREKETLİLİK ARTTI 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ın, geçen ay Kolombiya, Küba ve Meksika ya yaptığı ziyaret sonrası dönüşte söylediği "Kanal İstanbul u yapacak firmanın yetkililerine, Bir an önce projeye başlamanız lazım. Türkiye nin adını uluslararası platformda duyuracak en önemli proje Kanal İstanbul. Geç kalmayın acele edin dedik" açıklamasından sonra hareketlilik daha da arttı. Havalimanı projesi ve Kanal İstanbul un yanı sıra Karadeniz e yapılacak marina ve yat limanları projeleri de yabancılar için çekim merkezi oldu. 

ARSA FİYATI 2 YILDA 10 KAT YÜKSELDİ
İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Nizameddin Aşa, "Arnavutköy ve çevresinde arsa fiyatları son iki yıl içinde 10 kata kadar artış gösterdi" dedi. Ka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kaya ise "Almanya dan da yatırımcılar bölgeyle ilgili bilgi alıyor. Hatta bazı yatırımcılar Türk ortaklı şirketleri aracılığıyla araziler de aldı. Bölge İstanbul un yeni Yeşilköy ve Florya sı, Ataköy ü olacak" diye konuştu.


« Geri Dön