0 216 322 12 60info@fatihsultan.com.tr
Instagram Twitter Facebook
Haber Detayları
KANAL İSTANBUL PROJESİ YABANCI YATIRIMCILARIN DA GÖZDESİ

 

Uzakdoğu dan Avrupa ya, 20 ülkeden yabancı yatırımcı  ve 3 üncü Havalimanı nı radarına aldı. Yabancılar 2 bin dönümlük arazi satın aldı

  un güzergâhı ile inşaatına başlanılan 3. Havalimanı nın bulunduğu bölgeye yabancı akını var. Japonya dan Kuveyt e 20 ülkeden yatırımcı, bölgede 2 bin dönüme yakın arazi aldı. Yabancıların en fazla arazi aldığı köyler ise Arnavutköy e bağlı Dursunköy, Çilingir, Baklalı, Boyalık, Karaburun, Yeniköy, Sazlıbosna, Hacımaşlı ve Şamlar oldu. Arnavutköy e her gün yeni bir yatırımcı geliyor. Proje alanı içerisinde arsaların metrekare fiyatları 300-500 lira arasında değişiyor. Yabancı sermayeli şirketler son 1.5 yılda bölgede tarla vasfında bulunan çok sayıda tarım, bazıları da Kanal İstanbul ve 3. Havalimanı manzaralı imarlı araziler alıyor. 

HAREKETLİLİK ARTTI 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ın, geçen ay Kolombiya, Küba ve Meksika ya yaptığı ziyaret sonrası dönüşte söylediği "Kanal İstanbul u yapacak firmanın yetkililerine, Bir an önce projeye başlamanız lazım. Türkiye nin adını uluslararası platformda duyuracak en önemli proje Kanal İstanbul. Geç kalmayın acele edin dedik" açıklamasından sonra hareketlilik daha da arttı. Havalimanı projesi ve Kanal İstanbul un yanı sıra Karadeniz e yapılacak marina ve yat limanları projeleri de yabancılar için çekim merkezi oldu. 

ARSA FİYATI 2 YILDA 10 KAT YÜKSELDİ
İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Odası Başkanı Nizameddin Aşa, "Arnavutköy ve çevresinde arsa fiyatları son iki yıl içinde 10 kata kadar artış gösterdi" dedi. Ka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kaya ise "Almanya dan da yatırımcılar bölgeyle ilgili bilgi alıyor. Hatta bazı yatırımcılar Türk ortaklı şirketleri aracılığıyla araziler de aldı. Bölge İstanbul un yeni Yeşilköy ve Florya sı, Ataköy ü olacak" diye konuştu.


« Geri Dön